Nowy mechanizm samozaciskowy Söll

 
Wprowadzamy do oferty nowe mechanizmy Söll BodyControl I oraz Söll BodyControl II, zastąpią one swojego poprzednika Söll Comfort. Zarówno jeden jak i drugi produkt spełnia wymagania aktualnej normy PN-EN 353-1:2015-01, wprowadzającej EN 353-1:2014.

Mechanizm samozaciskowy Söll BodyControl I (mostkowy) powstrzymuje upadek do tyłu i w dół. Model ten jest przeznaczony do przemieszczania się w systemie GlideLoc blisko drabiny – bez konieczności odchylania się dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem do prac w ograniczonych przestrzeniach. Jego budowa nie dopuszcza do zatrzymania pracownika po upadku w pozycji do góry nogami co zapobiega poważnym obrażeniom ciała jakie mogą powstać podczas upadku. Söll BodyControl posiada element pochłaniający energię oraz automatyczny karabinek z krętlikiem. Z kolei jego korpus powstał z aluminium a język blokujący został wykonany ze stali nierdzewnej.

Mechanizm samozaciskowy Söll BodyControl II (mostkowy i brzuszny) powstrzymuje upadek do tyłu i w dół. Przeznaczony do przemieszczania się w systemie GlideLoc w sytuacji gdy wykonywana praca wymaga odchylania się do tyłu. Dzięki taśmie mostkowej pracownik może wygodnie pokonywać drogę w systemie i jest bezpieczny w każdym scenariuszu upadku jaki może wystąpić podczas pracy. Jego budowa nie dopuszcza do zatrzymania pracownika po upadku w pozycji do góry nogami co zapobiega poważnym obrażeniom ciała jakie mogą powstać podczas upadku.

Posiada element pochłaniający energię oraz automatyczny karabinek z krętlikiem. Korpus jest wykonany z aluminium a język blokujący został wykonany ze stali nierdzewnej.